Proč zrovna Pardubice?


Vítejte v Pardubicích,

ve statutárním městě ležícím ve východních Čechách. Pardubice leží ve východní části oblasti zvané Polabí, na samém soutoku řek Labe a Chrudimky. Jde o poměrně velké město, vždyť zde žije přes 90 tisíc obyvatel.

Z historie víme, že prvopočátky Pardubic se dají datovat někdy v roce 1295, kdy byl vysvěcen kostel svatého Bartoloměje. Status města Pardubice získají již v letech 1332 až 1340. V roce 1491 byly Pardubice koupeny Vilémem z Pernštejna. Pernštejnům vlastně Pardubice vděčí za prakticky celé jádro města v renesančním stylu.
Po roce 1560 byly Pardubice prodány a nastal pomalý úpadek. Ten byl zvrácen až za poměrně dlouhou dobu. V podstatě až s nástupem železniční dopravy a do příjezdu prvních vlaků. Nové možnosti přinesly masivní rozvoj industrializace a vznikala jedna továrna za druhou. Druhá světová válka však kvůli přítomnosti zbrojovky a výrobny výbušnin Explosia přinesla masivní bombardování.

Pardubice se záhy po válce opět staly průmyslovým městem a nastal i velký nárůst počtu obyvatel.

V dnešní době je město Pardubice krajským městem. Přebralo velmi důležitou roli správního, obytného a výrobního centra kraje. Proto zde také žije přes 90 tisíc stálých obyvatel.

Pardubice se rozkládají na ploše 19 katastrálních obvodů s celkovou rozlohou přes 7,7 tisíc hektarů.


Pardubice mají svým obyvatelům co nabídnout. Vznikla zde masivní provázanost služeb, lehkého i těžkého průmyslu a vznikly zde pracovní místa pro velký počet lidí. Je zde celosvětově známý chemický průmysl zastoupený rafinerií Paramo, chemička Synthesia, výroba trhavin Explosia a.s. Elektrotechnický průmysl zastupují značky Foxconn nebo Panasonic.

Mezi důležité Pardubické služby patří rozvinutá trolejbusová i autobusová hromadná doprava, nemluvě o velkém železničním uzlu – Pardubickém nádraží. Navíc je v Pardubicích i mezinárodní letiště.

Pardubice mají potenciál i pro rodiny s dětmi. Přímo v Pardubicích je totiž velmi rozvinutá síť školských zařízení, které vzdělávají děti od předškolního až po vysoké vzdělání.

Na Pardubicku je 54 mateřských škol, 31 základních škol, množství středních škol a učilišť s nejrůznějším spektrem zaměření a sídlí zde i Univerzita Pardubice, takže i Pardubice jsou univerzitním městem.

Sehnat si k pronájmu byty Pardubice nebo si zde zajistit koupi bytu nepředstavuje velký problém, protože je zde dostatečný bytový fond soukromého sektoru i městských nemovitostí.

Pokud si přejete najít pronájem bytu v Pardubicích, není nic snazšího. Využijte našich pravidelně aktualizovaných nabídek na byty Pardubice nebo využijte našeho kontaktního formuláře. Náš realitní expert se s vámi brzy spojí a pomůže vám s výběrem toho pravého bytu pro vás.